فمینیست های ایرانی

نظرات افراد و شخصیت ها با گرایش زن محور و مردستیزانه

فمینیست های ایرانی

نظرات افراد و شخصیت ها با گرایش زن محور و مردستیزانه

دنبال کنندگان ۴ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
طبقه بندی موضوعی
آخرین مطالب
 Imageحسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین‌شهر در گفت‌و‌گو با فارس، با اشاره به جلسه غیرعلنی صبح دیروز مجلس گفت: در این جلسه، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی توضیحاتی در خصوص وضعیت اشتغال در جامعه ارائه کرد و به جای ارائه گزارش از کارهای انجام شده از ابتدای دولت تاکنون، عنوان کرد که کشورهای دیگر نیز درگیر این وضعیت بوده‌اند. 
وی افزود: ربیعی در توضیحات خود به دنبال عادی‌سازی وضعیت بیکاری در جامعه بود و گزارشی از کارهای انجام شده برای رفع معضل بیکاری ارائه نکرد. 
حاجی دلیگانی همچنین گفت : وزیر کار در جلسه غیرعلنی مجلس عنوان کرد که توقعات افراد جویای کار بالا رفته اما مهارت‌ها پایین آمده است.
نماینده شاهین‌شهر در مجلس اظهار داشت: اینکه در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری،‌ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی توضیحاتی را برای بحث بیکاری ارائه می‌کند، شائباتی را درست می‌کند که چه شده امروز این مطالب ارائه می‌شود؟ 
حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: ربیعی گفت که رشد اقتصادی لزوماً همراه با ایجاد اشتغال نیست، این توضیحات به نظر بنده سرپوشی بر چالشی است که امروز در کشور در بحث اشتغال وجود دارد و اینکه وزیر بخواهد در آستانه انتخابات وعده‌ای را برای آینده بدهد، توهین به شعور ملت است.
علت بیکاری عظیم
 فارغ‌التحصیلان 
محمدعلی پورمختار نماینده بهار و کبودرآهنگ نیز با اشاره به جلسه غیرعلنی دیروز مجلس گفت: منصوری معاون وزیر کار نیز بدون ارائه راهکار برای حل معضل بیکاری، علت بیکاری موجود در جامعه را عدم ارتباط میان دانشگاه و صنعت و همچنین تعداد زیاد فارغ‌التحصیلان دانست. 
نماینده بهار و کبودرآهنگ اظهار داشت: در جلسه دیروز کاظم جلالی رئیس‌مرکز پژوهش‌های مجلس در توضیحات خود درخصوص معضل بیکاری در جامعه عنوان کرد «وزارت کار، متولی ایجاد اشتغال در جامعه نیست و به طور دقیق مشخص نیست که چه وزارتخانه و نهادی مسئول و متولی ایجاد شغل است.»
پورمختار خاطرنشان کرد: همچنین در این جلسه سلمان خدادادی رئیس‌کمیسیون اجتماعی مجلس در توضیح علت بیکاری در کشور گفت «منابع تأمین مالی برای ایجاد اشتغال، دچار مشکلاتی است و در ادامه، آثار سوء اجتماعی ناشی از بیکاری در جامعه را تشریح کرد.»
واکنش لاریجانی
 به آمار وزیر کار
پورمختار همچنین گفت: پس از واکنش نمایندگان نسبت به این صحبت وزیر کار که آمار بیکاری در کشور 3/2 درصد است در پایان جلسه وی در اصلاح صحبت‌های خود عنوان کرد که 3/2 میلیون نفر است و 12/5 درصد بیکاری در جامعه را شاهد هستیم که این مطلب وی هم واکنش رئیس‌مجلس را به همراه داشت.
وی افزود: لاریجانی در واکنش به این صحبت وزیر کار عنوان کرد که آمار 3/2 میلیون نفر با 12/5 درصد همخوانی ندارد و نمی‌توان آن را با هم تطابق داد.
نماینده بهار و کبودرآهنگ همچنین اظهارداشت: موضوعاتی که در جلسات غیرعلنی مطرح شد هیچکدام جنبه غیرعلنی نداشت و می‌شد که جلسه به صورت علنی برگزار شود و همه در جریان آن قرار بگیرند که چه بحث‌هایی در حال انجام است.
پورمختار خاطرنشان کرد: مطالبی که در جلسه غیرعلنی در خصوص بحث اشتغال در کشور مطرح شد یکسری مسائل کلی بود و هیچ یک از مطالب ارائه شده حاکی از یک کار اجرایی و کارشناسی در این حوزه نبود. نماینده بهار و کبودرآهنگ در پایان گفت: آقایان 4 سال وقت تلف کردند و این در حالی است که باید نسبت به موضوع بیکاری شناخت می‌داشتند و اقدامی را صورت می‌دادند و اینکه دلایل بیکاری را که بارها ذکر شده آقای وزیر در جلسه امروز برشمرد، هنر نکرده.
تشکیل کارگروه پیگیری وضعیت اشتغال و بیکاری 
علی لاریجانی رئیس‌مجلس در آغاز نشست علنی دیروز در سخنان کوتاهی درباره جلسه غیرعلنی خانه ملت، اظهار داشت: مسئله بیکاری یکی از موضوعاتی است که طبق فرموده مقام معظم رهبری، اولویت امسال کشور بوده و جزو موضوعات کلانی است که مجلس به جد آن را دنبال می‌کند.
رئیس‌مجلس تصریح کرد: وزیر کار در نشست غیرعلنی مجلس گزارشی را در بحث اشتغال ارائه کرد و هم کمیسیون اجتماعی و هم مرکز پژوهش‌های مجلس و هم نمایندگان مجلس نظراتشان را مطرح کردند و بنا شد در یک کارگروهی این نظام فکری پیگیری شود و امیدواریم این نظر امسال و سال‌های آینده تأثیرات خود را در حوزه اشتغال کشور بگذارد.
مصوبات نمایندگان
 و نطق‌های میان دستور
نمایندگان مجلس سازمان حفاظت از محیط زیست را مکلف کردند نیاز آبی زیست محیطی تالاب‌ها را تعیین کند و وزارت نیرو نیز مکلف به تأمین این نیاز آبی شد.
مجلسی‌ها همچنین در لایحه حفاظت، احیاء و مدیریت تالاب‌های کشور مصوب کردند که لطمه‌زنندگان به محیط زیست 3 تا 5 برابر خسارت وارده جریمه شوند.
خبر دیگر این که سؤال نماینده مردم مرند و جلفا از وزیر نیرو درباره علت اقدامات خلاف منافع ملی و مغایر سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی در این وزارتخانه نیز اعلام وصول شد.
تعدادی از نمایندگان نیز در تذکری به رئیس‌جمهور خواستار نظارت دقیق‌تر بر نحوه هزینه‌کرد اعتبارات ستاد احیا و نجات دریاچه ارومیه شدند.
محمدرضا عارف نماینده تهران نیز در نطق میان دستور خود گفت: برجام موفقیت بزرگ تمام ارکان نظام است از تخریب آن و همچنین از معرفی آ‌ن به عنوان تنها نسخه شفابخش باید پرهیز شود و با تدابیر خردمندانه مورد رصد و مدیریت قرار گیرد.
سیدحسین نقوی حسینی نماینده ورامین نیز در نطق میان دستور خود گفت: وزیری در دولت یازدهم طبق گفته خودش 780 میلیارد تومان ثروت دارد که یک وزارتخانه باید ثروت این ‌آقا را مدیریت کند و وزیری در این دولت در جلسات و مذاکرات رسمی در یک ساعت جلسه نیم ساعت آن را خواب است و باید آن را بیدار کرد. /+
موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۶/۰۲/۰۴
فمینیست های ایرانی

علی ربیعی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی